Ota yhteyttä

Olethan yhteydessä!

Voit jättää palautteesi tai kysymyksesi netin lomakkeen kautta, palautelomake.

Palautepuhelin

Vastaamme asukkaiden tiedusteluihin ja palautteisiin puhelimitse arkisin kello 9-15.
Puhelinnumeromme on 050 377 3700. Työmaiden päivystävästä numerosta vastataan kaikkina aikoina. Numerot löytyvät kunkin työmaan kohdalta Työmaa-alueet -osion alta.

Käyntiosoite

Länsimetro Oy, Tapiontori 3 A, 02100 Espoo

Projektitoimistomme muuttaa Tapiolasta Olariin 29.5.2017. Uusi toimipiste sijaitsee osoitteessa Piispanportti 10, 02200 Espoo.

Postiosoite

Länsimetro Oy, PL 10491, 02070 ESPOON KAUPUNKI

  • Toimitusjohtaja, Ville Saksi, puh.  040 823 2086, ville.saksi(at)lansimetro.fi
  • Toimitusjohtajan assistentti, henkilöstökoordinaattori Anna Tammisto, puh.  043 825 7608 (hallinto ja laskutus), anna.tammisto(at)lansimetro.fi
  • Talousjohtaja Matias Johansson, puh. 040 590 0313, matias.johansson(at)lansimetro.fi
  • Elinkaari- ja riskienhallintajohtaja, Ulla Valtonen (Sammalvuoren varikko), puh.  050 301 4761, ulla.valtonen(at)lansimetro.fi
  • Ruoholahti-Matinkylä projektijohtaja Jussi Erälahti, puh. 040 539 5265 jussi.eralahti(at)sweco.fi
  • Matinkylä-Kivenlahti projektijohtaja Jaakko Naamanka, puh. 0400 421 143, jaakko.naamanka(at)sweco.fi
  • Tuotantojohtaja Aku Kallio, (hankinnat), puh. 040 526 0671, aku.kallio(at)sweco.fi
  • Suunnittelujohtaja, Mikko Piitulainen, puh. 050 545 9398, mikko.piitulainen(at)sweco.fi
  • Rakentamisjohtaja, Tero Palmu, puh. 046 877 3423, tero.palmu(at)lansimetro.fi

Asemien rakennuttajapäälliköt ja kohdepäälliköt:

  • Rakennuttajapäällikkö Janne Nordström, puh.  046 877 3872 (Lauttasaari, Koivusaari, Keilaniemi, Aalto-yliopisto, Kivenlahti), janne.nordstrom(at)lansimetro.fi
  • Kohdepäällikkö Lasse Virta, Kivenlahti,  puh. 050 442 0437, lasse.virta(at)sweco.fi
  • Rakennuttajapäällikkö Tommi Päivä, puh. 043 825 9809 (Tapiola, Niittykumpu, Urheilupuisto, Matinkylä, Espoonlahti), tommi.paiva(at)lansimetro.fi
  • Kohdepäällikkö Maunu Ritvanen, Espoonlahti,  puh. 050 323 4648, maunu.ritvanen(at)sweco.fi
  • Rakennuttajapäällikkö Jussi Kivikoura, puh. 043 825 9607 (Soukka), jussi.kivikoura(at)lansimetro.fi
  • Kohdepäällikkö Saku Kontinen,  (Soukka), puh. 040 560 1358, saku.kontinen(at)sweco.fi
  • Rakennuttajapäällikkö Jouni Happonen, puh. 044 753 0703 (Kaitaa), jouni.happonen(at)lansimetro.fi
  • Kohdepäällikkö, Jukka Leinonen, puh. 040 077 0522, jukka.leinonen(at)sweco.fi (Kaitaa)

Viestinnän yhteystiedot:

  • Viestintäjohtaja, Satu Linkola, puh. 046 877 3392 (mediasuhteet ja asukastiedotus), satu.linkola(at)lansimetro.fi
  • Tiedottaja Saija Räsänen, puh. 050 412 0903 (asukastiedotus), saija.rasanen(at)lansimetro.fi
  • Ympäristöpäällikkö, Kati Vesikallio,  puh. 043 824 9098 (ympäristöseuranta ja asukastiedotus), kati.vesikallio(at)lansimetro.fi

Laskutusosoite

Verkkolaskut

OVT-tunnus: 003721243108
Operaattori: BasWare

Paperilla toimitettavat laskut osoitteeseen

Länsimetro Oy
viitteeksi tilaajan nimi
PL 176
00101 HELSINKI

Y-tunnus 2124310-8